Brutalan slučaj u zatvoru u Novom Pazaru: Osuđenik iz Sjenice D.M. (35) silovao cimera

Date:

Novi Pazar – Viši sud u Novom Pazaru donio je nepravosnažnu presudu kojom je D.M. (35) iz Sjenice osuđen na kaznu zatvora u trajanju od osam godina i sedam mjeseci zbog počinjenog krivičnog djela silovanja.

Prema navodima iz optužnice, D.M. je u periodu od 22. do 26. juna prošle godine, koristeći silu i prijetnje, prisilio drugog zatvorenika na seksualni odnos u prostorijama Okružnog zatvora u Novom Pazaru.

Sud je prilikom odmjeravanja kazne uzeo u obzir da je optuženi višestruki povratnik, s obzirom na to da je u prethodnih pet godina više puta osuđivan na zatvorske kazne duže od jedne godine. Na osnovu toga primijenjen je institut višestrukog povrata, što je rezultiralo strožijom kaznom.

Suđenje je bilo zatvoreno za javnost, prema odluci predsjednika sudskog vijeća Radana Nišavića, dok je izricanje presude održano javno.

I odbrana i Više javno tužilaštvo imaju pravo da ulože žalbu na ovu presudu pred nadležnim Apelacionim sudom.

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime

Share post:

Popularno

More like this
Related

Ministar Zukorlić se sastao sa predsjednikom Sirije Ahmedom Al-Šaraaom

U okviru zvanične posjete Damasku, ministar za pomirenje, regionalnu...

Užas u Sandžaku

Policijski službenici Regionalnog centra bezbednosti “Sever”, Odeljenja bezbednosti Plav,...

Napadnut sin bivšeg načelnika novopazarske policije: Pretučen usred Beograda, povod nejasan

BEOGRAD – Petar Živković, student Pravnog fakulteta Univerziteta u...