Boba Živojinović saslušan u tužilaštvu, oduzet mu mobilni telefon

Datum:

Bivši teniser Slobodan Boba Živojinović saslušan je u Trećem osnovnom javnom tužilaštvu u Beogradu zbog sumnje u prevaru prilikom prodaje jahte marke Pershing 54. U okviru istrage, tužilaštvo mu je privremeno oduzelo mobilni telefon, koji će biti podvrgnut vještačenju.

Krivičnu prijavu protiv Živojinovića i još dvije osobe – N.R. i A.P. – podnijela je firma Harvinter d.o.o., optužujući ih za prevaru po članu 208, stav 4. Krivičnog zakonika. Prema navodima tužilaštva, uz saslušanje osumnjičenih ispitan je i svjedok oštećeni M.S. (1982). Naložena su informatičko-telekomunikaciona i grafoskopska vještačenja kako bi se utvrdili detalji transakcije.

Advokat Miša Petrovski, koji zastupa Živojinovića, izjavio je da je njegov klijent odlučio prodati jahtu iz 1999. godine, koja je bila usidrena u Herceg Novom, ali registrovana u Hrvatskoj. Kupac N.R. nastupio je kao predstavnik firme Harvinter d.o.o. i dogovorio kupovinu na rate. Nakon isplate, N.R. je zatražio da se jahta registrira na fizičko lice, na što je Živojinović pristao. Međutim, ispostavilo se da je N.R. plovilo preprodao, čime je Živojinovića doveo u zabludu o svom stvarnom statusu i namjerama.

Tužilaštvo će u narednom periodu preduzeti dodatne istražne radnje kako bi se utvrdilo stvarno stanje i donijela odluka u skladu sa zakonom.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Podijeli članak:

Poslednje

Još sličnog sadržaja
SLIČNO

Građani će tužiti Srbiju zbog korištenja zvučnog topa, to oružje nije dozvoljeno

Pravne akcije zbog upotrebe zabranjenog oružja protiv mirnih demonstranata Advokat...

BOLESNO! Redakcija Informera u programu uživo potvrdila da je korišten zvučni top, veselili se i naručivali pjesme

Na protestima u Beogradu, poslanik Srpske napredne stranke (SNS)...

Kada su svi pomislili da su protesti u Srbiji doživeli KRAJ, večeras se ori: pumpaj, pumpaj

Na jučerašnjoj blokadi “15. za 15” u Beogradu, prema...

Sjenica / Tri mlada beloglava supa izvučena iz Uvačkog jezera i SPAŠENI SIGURNE SMRTI

Sjenica, Kanjon reke Uvac, simbol prirodnih lepota Srbije, dom...