Informer koga finansira grad Novi Pazar tokom protesta opet targetirao Novopazarce: „Ekstremi iz Torcide Sandžak gađali policiju konzervama“

Date:

BEOGRAD / NOVI PAZAR, 29. jun 2025. — Tokom sinoćnjih protesta u Beogradu, provladina televizija Informer još jednom je skrenula pažnju javnosti upornim targetiranjem Bošnjaka i građana Novog Pazara. U svojim večernjim emisijama, reporteri i voditelji Informera posebno su isticali navijačku grupu „Ekstremi“ iz Novog Pazara, podgrupu poznate Torcide, optužujući ih za incidentne situacije i „antisrpske“ povike.

U direktnom prenosu, voditelj je više puta ponovio da je „uhapšeni pripadnik Ekstrema iz Novog Pazara psovao srpsku majku“, te je bez zadrške iznosio navode o nacionalnoj pripadnosti aktera incidenta. Posebno je naglašeno:

„Pre nego što je policija prišla ovome i uhapsila ga, inače radi se o pripadniku navijačke grupe Ekstremi iz Novog Pazara, to je podgrupa ove Torcide. Pre nego što mu je, on je psovao srpsku majku, tako kažu, dakle, vrlo je zanimljivo i to je također neverovatno, imamo i slike toga…“

Informer je dodatno pojačao tenzije detaljno prikazujući predmete kojima su navodno učesnici protesta gađali policiju, navodeći da su to „konzerve, mesni narezak, jetrena pašteta“.

„Odakle, bre? Hranom su gađali, gađali… Jednom policajcu su naneli i ozbiljnije povrede kada su ga… ovim mesnim…“

Ovakav način izveštavanja, uz konstantno apostrofiranje porekla uhapšenih i članova navijačkih grupa, predstavlja nastavak višegodišnje prakse Informera i sličnih režimskih medija da Bošnjake iz Sandžaka i Novog Pazara prikazuju kao „unutrašnje neprijatelje“ i remetilački faktor u Srbiji.

Analitičari upozoravaju da ovakvo targetiranje može imati ozbiljne posljedice po međunacionalne odnose u zemlji, te dodatno stvoriti atmosferu nepovjerenja prema bošnjačkoj zajednici, naročito u periodima političke nestabilnosti ili masovnih okupljanja.

Nažalost, i pored toga što su protesti na ulicama Beograda zapravo odraz dubljeg društvenog nezadovoljstva, režimski mediji nastavljaju da kroz svoje izveštaje targetiraju i stigmatizuju manjinske zajednice, zanemarujući činjenicu da je i Sandžak dio Srbije, a Novopazarci i Bošnjaci ravnopravni građani ove zemlje. Pogledajte sramne video snimke ispod teksta.

@informertelevizija #informer #informertv #informernovine #portal #protest #protest2025 #beograd #beograduzivo #srbija #vidovdan ♬ original sound – Informer TV
@informertelevizija #informer #informertv #informernovine #portal #protest #protest2025 #beograd #beograduzivo #srbija #vidovdan #fyp #fypシ゚ #viralvideos ♬ original sound – Informer TV


>

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime

Share post:

Popularno

More like this
Related

Izraelski špijuni boravili u Iranu od 2010. godine i čekali znak za napad

Britanski mediji otkrivaju da je Izrael godinama imao svoje...

Preminuo poznati sarajevski hirurg Emir Solaković

Prof.dr. Emir Solaković, poznati sarajevski hirurg, preminuo je jutros. Bio...

Vučić: “Obezbijedio sam mu platu od 5.000 evra, a sad je na protestima”

BEOGRAD, 29. jun 2025. – Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić...

Đerlek pozvao na srpsko jedinstvo: “Ne dijelite Srbiju u ovom teškom trenutku”

BEOGRAD, 29. juni 2025. — Na platou ispred Narodne...