Protekli petak u Gornjoj Austriji je zabilježena pljačka banke, a počinitelj je uhapšen početkom ovog tjedna. 24-godišnji Srbin je navodno ušao u banku oko 13.30 sati i prijetio pištoljem uposlenicima, naglasnim stranim naglaskom zahtijevajući novac.
Nakon što je srušio službenicu, iščupao ladice i oteo novac, pljačkaš je pobjegao pješice, a policija je pokrenula opsežnu potragu koja je u početku bila neuspješna.
Međutim, osumnjičenik je sada uhvaćen. Iz policije se navodi da se ne mogu otkriti detalji o tome kako su mu ušli u trag “zbog istražne taktike”. Osumnjičenik je uhićen u Linzu po nalogu državnog tužilaštva u ponedjeljak poslijepodne.
Tokom ispitivanja, muškarac je dao potpuno priznanje za svoje djelo i policija je zaplijenila dio plijena, odjeću i oružje kojim je počinjeno razbojništvo, plinski pištolj. Osumnjičenik je navodno navedeno da je motiv za pljačku njegova izuzetno nesigurna financijska situacija. On je odveden u zatvor u Linzu.