Studenti DUNP-a ne odustaju: Protestna šetnja, podrška prosvetarima i zahtev za prinudnu upravu (FOTO)

Datum:

Novi Pazar – Studenti Državnog univerziteta u Novom Pazaru (DUNP) održali su večeras još jednu protestnu šetnju, nastavljajući borbu za ispunjenje svojih zahteva.

Pod sloganom „Ide petak, idi sa nama“, studenti su se okupili ispred zgrade univerziteta, odakle su krenuli u protestnu šetnju ka centru grada. U znak solidarnosti i sećanja, šetnju su završili simboličnom šesnaestominutnom ćutnjom, odajući počast žrtvama tragičnih događaja u Novom Sadu i prerano preminulom studentu Ernadu Bakanu.

Okupljenima na gradskom šetalištu obratili su se bivša profesorica DUNP-a Nadija Rebronja, profesorica Gimnazije Aznaida Ugljanin i profesor Škole za dizajn Mensur Abdagić. Njihovi govori dodatno su osnažili poruke protesta, ističući važnost borbe za obrazovanje i akademsku slobodu.

Pored ponavljanja ranije istaknutih studentskih zahteva, okupljeni su iskazali podršku prosvetnim radnicima, naglašavajući potrebu za hitnom isplatom plata zaposlenima u obrazovanju. Takođe, ponovljen je i zahtev za uvođenje prinudne uprave na DUNP-u, kao odgovor na, kako studenti tvrde, nagomilane probleme u funkcionisanju ove visokoškolske ustanove.

Podsećamo, studenti su ranije putem društvenih mreža pozvali građane da im se pridruže na protestu, kao i na najavljeni generalni štrajk, ukoliko njihovi zahtevi ne budu ispunjeni.

Protesti u Novom Pazaru ne jenjavaju, a studenti poručuju da neće odustati dok ne dođe do konkretnih promena.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Podijeli članak:

Poslednje

Još sličnog sadržaja
SLIČNO

ŠOK / Kada su policajci otvorili gepek automobila kod Duge Poljane, imali su šta i vidjeti

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Novom Pazaru, u saradnji...

Sandžački političari ćute pred studentskim protestima: Strah ili kalkulacija?

Dok se studentski protesti šire i postaju sve glasniji,...

ŠOKANTAN NAPAD U OBRENOVCU: Muškarac nasrnuo na studentkinju, hvatao je za vrat i davio!

Jutros je u Obrenovcu napadnuta studentkinja koja učestvuje u...

Studenti iz Novog Pazara krenuli ka Beogradu /VIDEO/

Grupa studenata iz Novog Pazara sinoć je organizovala protestnu...