Na društvenim mrežama pojavili su se snimci trenutka kada se vatra proširila, izazivajući paniku među prisutnima. Svjedoci navode da je u trenutku izbijanja požara u klubu bilo oko 1.500 ljudi, dok su hitne službe brzo reagovale na prijavu.
Uzrok požara još nepoznat, sumnja se na pirotehniku
Iako zvanične informacije o uzroku požara još nisu objavljene, preliminarni izvještaji ukazuju da bi pirotehnička sredstva mogla biti uzrok tragedije. Očevici tvrde da je požar izbio oko 3 sata ujutro i da se vatra munjevito proširila, zahvativši krov objekta.
Muzičar iz popularne grupe DNK, koja je te večeri imala nastup, prvi je primijetio požar i upozorio goste na opasnost. Na snimku koji kruži internetom čuje se njegov glas dok upozorava ljude da napuste objekat:
“Izađi napolje, izađi napolje, vratit ćemo se!”
Povrijeđeni su hitno prebačeni u bolnice u Kočanima i Štipu, a ljekarske ekipe pružaju pomoć svima koji su zadobili opekotine i trovanje dimom. Vlasti su pokrenule hitnu istragu kako bi se utvrdili tačni uzroci nesreće i eventualna odgovornost organizatora događaja.
Dok se Makedonija suočava s jednom od najvećih tragedija u posljednjim godinama, porodice stradalih i cijela javnost očekuju odgovore na pitanje kako je došlo do ove katastrofe.
🔴 Pogledajte snimak trenutka kada je požar izbio: [VIDEO]