Poklonio zemlju za mekteb, a kada se napravio put, onda postavio rampu

U mjestu Bugojčići kod Novog Travnika desila se nesvakidašnja situacija vezana za lokalni vjerski objekat – mekteb.

Jedan od mještana je u početku, kako bi pomogao zajednici, poklonio pola duluma zemlje radi izgradnje i uređenja dvorišta. Na tom prostoru kasnije je napravljen prilazni put i asfaltiran prilaz mektebu. Međutim, nakon završetka radova isti mještanin je iznenada postavio kapiju i ogradio prostor, tvrdeći da se radi o njegovom privatnom posjedu.

Prema riječima stanovnika, vlasnik zemljišta sada samovoljno zaključava i otključava kapiju, stavljajući lance i rampe, čime onemogućava nesmetano korištenje prilaza.

  • „Objekat se ne može koristiti bez pristupnog puta, a on to zloupotrebljava – jednom otključa, drugi put zaključa, sve po svom nahođenju“, kazao je jedan od mještana, izražavajući nezadovoljstvo postupkom.

Mještani smatraju da je riječ o namjernom i „hinjskom“ potezu, jer je zemljište prvobitno dato kako bi se osigurao pristup vjerskom objektu, a sada se koristi u privatne svrhe. Posebno izražen problem javlja se tokom vjerskih aktivnosti i većih okupljanja, kada vjernici nailaze na zatvorena vrata.

Za sada nije poznato da li će Islamska zajednica u Novom Travniku ili nadležne općinske službe reagovati i pronaći trajno rješenje kako bi mekteb u Bugojčićima imao slobodan i nesmetan pristupni put.

Share This Article
Leave a review

Leave a Review

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Exit mobile version